ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

Informacje o naszych wczesniejszych działaniach...
 • W grudniu 2011 r. - "HomoMoralis" Marty Miaskowskiej


  POLECAM GORĄCO! HomoMoralis, multimedialna instalacja Marty Miaskowskiej, realizacja dyplomu doktorskiego na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, jest próbą namysłu nad współczesnym postrzeganiem dylematów etycznych. W tej pracy, jak w krzywym zwierciadle, odbija się obraz społeczeństwa bezrefleksyjnie przyjmującego miałką papkę medialną, społeczeństwa bezkrytycznego, którego sfera wartości uległa obecnie silnemu zachwianiu... Zobaczcie to! 
 • CZERWONA MAŁPA W 5 ODSŁONIE


  Czytajcie "Czerwoną Małpę"

  oto nr 5 z kwietnia 2011 roku.

   

  W numerze m.in.:

  Sporo o kobietach!  Prezentacje: Idzie Nowe! Róża Puzynowska – wrażliwa panna bez pruderii.
  Małgorzata Mozolewska – Nowa szkoła polskiego projektu!

  Teksty: TVP – odcinek drugi! Kobieta szpieg – Mata Hari
  Co Czytać...

 • CO W PLANACH?


  Fundcja szykuje się do NOCY Muzeów 2011, ktora odbędzie się w Warszawie 14 maja 2011 roku. Wcześniej - przełom marca i kwietnia 2011 roku - 5-te wydanie Czerwonej Małpy, w której dalszy ciąg opowieści z lamusa TVP.
 • SPROSTOWANIE...


  Ku satysfakcji czytelników oryginału "Czerwonej Małpy", zamieszczamy sprostowanie Władysława Serwatowskiego, który wali się w piersi z powodu wpadki edytorskiej. 
  Gwoli prawdy korekta znajdzie w ostatnim nr. Małpy więcej podknięć. Ale ogólnie ekstra!...
 • STACJA NADAWCZA 6/10


  ...znów nadaje:

  21 stycznia 2011 r., piątek, na ekranie LED Al. Jerozolimskie/Marszałkowska - pokaz filmów laureatów Multimedia Szajna Festiwal (nasza Faworytka Dorota Zduniewicz Dąbrowska "Podniebienie"), Nagroda Specjalna MULTI-Plus.

  W pubie Ferment - ul. Marszałkowska 99/101, vis a vis Rotundy...

 • CZERWONA MAŁPA


  Nowe,

  świąteczne 

  wydanie

  "Czerwonej Małpy"

   

  - już 20 grudnia!

   

  - projekt graficzny numeru Aleksandra Siekierko!

 • PREZENTACJE


  Pocztówki Świąteczne

  z Pracowni Ilustracji ASP
  prof. Zygmunta Januszewskiego

   

  ciekawe!

 • Entrée Piosenki Niegłupiej w Łazienkach


  W ostatni weekend sierpnia w warszawskich Łazienkach odbędzie się Entrée Piosenki Niegłupiej, w ramach którego wystąpią kolejno Waglewski & Pospieszalski (27.08), Paris Tetris (28.08) oraz Bogdan Holownia z koncertem jazzowym (29.08).

   

  Bilety w cenie 25 zł (Waglewski & Pospieszalski, Paris Tetris) i 15 zł (Bogdan Hołownia) do nabycia na eBilet.pl i na miejscu na godzinę przed koncertem. >>

 • Motion Trio - akordeonowi wirtuozi zamykają cykl Koncertów z koksem


  Koncerty z koksem ożywiły wizerunek Łazienek Królewskich. Organizowane przez Fundację Sztuki Niegłupiej, w wyjątkowym otoczeniu Teatru na Wyspie, prezentują najnowsze i najciekawsze zjawiska muzyczne w Polsce. Jako ostatni z cyklu w czwartek, 12.08, o godz. 21:00 wystąpi tercet akordeonowy Motion Trio.

   

  Bilety: 39 zł, do nabycia na eBilet.pl i na miejscu na godzinę przed koncerte. >>

 • BiFF gra "Ano" - trzeci Koncert z koksem


  5 sierpnia o g. 21 zapraszamy na kolejny z cyklu Koncertów z koksem - na scenie Teatru na Wyspie w warszawskich Łazienkach wystąpi zespół BiFF - jedna z najciekawszych grup muzycznych powstałych w ostatnim czasie, stworzona przez Anię Brachaczek i Hrabiego Fochmanna, znanych z grupy Pogodno.

   

  Bilety: 25 zł do nabycia na eBilet.pl, w salonach Empik i na miejscu na godzinę przed koncertem. >>

   

 • Młynarski plays Młynarski - drugi Koncert z koksem


  W najbliższy czwartek, 29 lipca o godzinie 21:00, w Teatrze na Wyspie w warszawskich Łazienkach wystąpi Jan Młynarski z projektem poświęconym twórczości Wojciecha Młynarskiego, z udziałem m.in. Gaby Kulki.

   

  Bilety: 39 zł do nabycia na www.ebilet.pl, w salonach Empik oraz na miejscu na godzinę przed koncertem. >>

 • Nosowska w Łazienkach - pierwszy z cyklu Koncertów z koksem


  Już 22 lipca o g. 21 w Teatrze na Wyspie w warszawskich Łazienkach koncert NOSOWSKIEJ z kultowym projektem poświęconym Osieckiej N/O zainauguruje tegoroczny cykl KONCERTÓW Z KOKSEM. Bilety w cenie 39 zł w sieci e-bilet.pl, w salonach Empik i na miejscu na godzinę przed koncertem. >>
 • Koncert Bogdana Hołowni odwołany


  Z przykrością informujemy, że z przyczyn technicznych zmuszeni jesteśmy odwołać dzisiejszy koncert Bogdana Hołowni.
 • Letnie KONCERTY Z KOKSEM w Teatrze na Wyspie


  W lipcu i sierpniu zapraszamy na KONCERTY Z KOKSEM – poczynając od 22 lipca w kolejne czwartki w Teatrze na Wyspie w warszawskich Łazienkach zagrają: Nosowska, Gaba Kulka i Jan Młynarski z projektem Młynarski plays Młynarski, BiFF oraz Motion Trio. >>
 • Recital Staszka Soyki w NOC MUZEÓW - 15.05.2010


  W Noc Muzeów 15 maja 2010 r. zapraszamy na koncert w Teatrze na Wyspie, w Łazienkach Królewskich w Warszawie, godz. 22.00. 
  Koncert – recital Stanisława Soyki – PEŁNA KULTURA.
 • Rusza STACJA NADAWCZA 6/10 !


  Pierwsza w świecie – tak jest! - galeria sztuki na ekranie LED zawieszonym w przestrzeni Miasta!  Idea Fundacji realizowana wespół z Pracownią Multimedialnej Kreacji Artystycznej ASP pod kierownictwem prof. Stanisława Wieczorka, we współpracy z asystentami dr Piotrem Welkiem i Jakubem Wróblewskim.7448 wizyt na stronie!