Młynarski plays Młynarski - drugi Koncert z koksem

W najbliższy czwartek, 29 lipca o godzinie 21:00, w Teatrze na Wyspie w warszawskich Łazienkach wystąpi Jan Młynarski z projektem poświęconym twórczości Wojciecha Młynarskiego, z udziałem m.in. Gaby Kulki. Jest to już drugi, po zeszłotygodniowym występie Katarzyny Nosowskiej, koncert z cyklu letnich Koncertów z koksem.

Młynarski plays Młynarski to niezwykłe muzyczne przedsięwzięcie, w którym klasyczne utwory Wojciecha Młynarskiego, takie jak „Róbmy swoje”, „Niedziela na Głównym”, „Lubię wrony”, „Nie ma jak u mamy” czy „Jesteśmy na wczasach”, wykona w nowych aranżacjach zespół złożony z wyjątkowych muzyków.

W charakterystycznej scenerii warszawskich Łazienek usłyszymy i zobaczymy Gabę Kulkę (śpiew), Piotra Zabrodzkiego (pianino akustyczne), Kubę Galińskiego (organy), Mariana Wróblewskiego (gitara), Wojciecha Traczyka (kontrabas), Manolo Albana Juareza (instrumenty perkusyjne) oraz oczywiście pomysłodawcę projektu, Jana Młynarskiego (śpiew i perkusja).

Projektowi patronuje Wojciech Młynarski, który gościnnie wystąpi też na płycie będącej jego efektem.

Muzycy do tej pory razem zagrali tylko dwukrotnie – w marcu w warszawskiej Fabryce Trzciny, a w czerwcu w krakowskich Fortach Kleparz. Płyta „Młynarski plays Młynarski” ukaże się jesienią, wtedy też rusza trasa koncertowa jesienią, warto więc poznać ten niezwykły materiał już teraz, podczas przedpremierowego koncertu w Łazienkach.

Miejsce: Teatr na Wyspie / Łazienki Królewskie w Warszawie
Czas: 29.07.2010 o godz.21:00
Bilety: 39 zł do nabycia na www.ebilet.pl oraz na miejscu na godzinę przed koncertem

Ideą Koncertów z koksem jest prezentacja najciekawszych zjawisk muzycznych ostatnich lat oraz zderzenie klasycznej architektury parku z nowoczesnym brzmieniem. Nazwę cyklu można interpretować różnie, choć wytłumaczenie jest proste – nawiązuje ona do koksowników, które bardzo by się przydały podczas chłodniejszych letnich nocy. Na razie wysoką temperaturę zapewnia sama muzyka. Cykl tegorocznych koncertów zainaugurowała 22 lipca Katarzyna Nosowska z projektem „N/O”.

W kolejne czwartki o godz. 21 w Teatrze na Wyspie zagrają: BiFF (z płytą „Ano”) oraz zespół Motion Trio. Pod koniec sierpnia muzyczną ekspansję w Teatrze na wyspie zakończy Entreé Piosenki Niegłupiej, które wcześniej przedstawiało tu pojedyncze koncerty. W szerszym wymiarze w Łazienkach zagości po raz pierwszy.


Bilety:
Młynarski plays Młynarski, Motion Trio – 39 zł; BiFF – 25 zł
do nabycia na eBilet.pl, w salonach Empik oraz na miejscu na godzinę przed koncertem
Partner: Łazienki Królewskie2282 wizyt na stronie!