SPROSTOWANIE...

Ku satysfakcji czytelników oryginału "Czerwonej Małpy", zamieszczamy sprostowanie Władysława Serwatowskiego, który wali się w piersi z powodu wpadki edytorskiej.  Gwoli prawdy korekta znajdzie w ostatnim nr. Małpy więcej podknięć. Ale ogólnie ekstra!

 

"MOJA  OMYŁKA,  BŁĄD  I  WSTYD - PRZEPRASZAM
Jacek Tybur - laureatem grafiki komputerowej  2010

 

            Zdarzyło się. Fatalny błąd - błędnie podano nazwisko. Pierwszą nagrodę w kategorii grafiki komputerowej w II edycji Multimedia Szajna Festiwalu otrzymał JACEK TYBUR, którego 30.11.2010 witałem jako laureata na scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej. Potem poznawałem Jego dokonania artystyczne w czasie długiej rozmowy w Rzeszowie. Jacek Tybur, ur. 1959, przyjechał do Rzeszowa z Kluczborka. Na wystawie pokazał cztery prace - "Szepty i krzyki" z tytułami po hiszpańsku i angielsku "Huevos", "Mechanical Failure", "Manatee Woman" i "Critical Mass".

            Grafiki Jacek Tybur odbił w 30 egz. W artykule o II MSF w Rzeszowie napisałem do nr 4 Czerwonej Małpy o konkursie i Laureatach. W artykule  pisanym w listopadzie 2010 popełniłem fatalny błąd. Zmieniłem nazwisko Laureata. To nie Jacek Tylor - jak napisałem ale JACEK TYBUR był najlepszy w konkursie graficznym. Za błąd, który podpowiedział mechanicznie program komputerowy przepraszam przede wszystkim Jacka Tybura. Przepraszam także Jacka Tylora (jeżeli jest grafik o takim imieniu i nazwisku. Przepraszam Czytelników Czerwonej Małpy. Czytelnicy długo zapamiętają błąd niżej podpisanego, ale rekomenduję przede wszystkim zapamiętanie nazwiska i twórczości Jacka Tybura. Laureata fantastycznych i nagrodzonych w Rzeszowie grafik komputerowych.

 

Władysław Serwatowski"

 

 

W tekście zamieszczonym na stronie internetowej Fundacji nazwisko laureata Jacka Tybura jest już we właściwym brzmieniu.




2266 wizyt na stronie!