III. Koncert jazowy Bogdana Hołowni. Godz.22.30 - Łazienki

Koncert jazowy. Ostatni projekt Bogdana Hołowni: płyta „Carissima”, inna niż wszystkie pozostałe. Są na niej piosenki odległe, z czasów kobiet w kapeluszach: Ada to nie wypada, Deszcz, To przypadek, Czy pamiętasz tę noc w Zakopanem, Sex apil, Całuję twoją dłoń, Madame i inne – w jazzowej aranżacji. Czarujące!

 

Godz.22.30 – Warszawa, Łazienki Królewskie, Amfiteatr.

 

Zagrają:
Bogdan Hołownia - fortepian
Andrzej Bruner Gulczynski - kontrabas
Jozef Eliasz - perkusja

 

Bogdan Hołownia jest zdobywcą Fryderyka 2000 i jednym z najwybitniejszych polskich jazzmanów. Laureat Grand Prix Jazz "Melomani" za 2002 rok w kategorii - artysta roku - "Jazzowy Oscar”. Chodzi własnymi drogami. Jazz który wykonuje, określa się mianem „mainstreamu „ czyli głównego nurtu. Mistrz fortepianu.  Gra subtelnie i precyzyjnie. Nuty wylatują z pod jego palców, jakby bez udziału fortepianu. I jeszcze trzeba dodać, że jest całkowicie zbzikowany na punkcie kompozycji Jerzego Wasowskiego. Płytę z utworami Jerzego Wasowskiego - „Jerry Wasowski songbook” nagrał niedawno w Stanach Zjednoczonch w towarzystwie Grega Hopkinsa, Jerry’ego Vejmoli, Bronisława Suchanka, Joe Hunt’a, co świadczy o randze kompozycji i talencie odtwórcy. Początkowo związany z Kwartetem Jana „ Ptaszyna „Wróblewskiego. Później współpracował też z innymi : Januszem Muniakiem, Adamem Kawończykiem, Januszem Kozłowskim,Marcinem Jahrem i  innymi.W latach 1990 – 1993 studiował w Berklee College of Music w Bostonie. W  USA gdzie wraca, nagrywa płyty, koncertuje, grywał m.innymi z: Dave`m Clarkiem, Skipp`em Haddenem, George Zonce`m, Larry`m  Kohutem, Jeff`em  Stitely`m, Artie  Show Big Band`em, Bronkiem  Suchankiem, Grażyną  Auguścik, Jerzym Głodem, Urszulą Dudziak,  Michałem  Urbaniakiem, czyli ze światową śmietanką jazu.

 

Wyjątkowy plakat na okazję koncertu zrobiła Ola Siekierko, warto go mieć, w mieście zawiśnie limitowana seria kilkudziesięciu sztuk. 10 plakatów jest z podpisem autorki.


Aleksandra Siekierko jest laureatką Coming Out 2009 – najlepszych dyplomów Akademii Sztuk Pięknych ( za plakaty do sztuk Janusza Głowackiego ). Ma za sobą liczne wystawy i nagrody ( m.inn I-sze miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plakatu Tolerance – A Global Challenge ) W projekcie do koncertu Bogdana Hołowni nie uciekła się do techniki komputerowej. Plakat jest zrobiony klasyczną metodą. Ola Siekierko jest najlepszą kontynuacja polskiej szkoły plakatu. Warto obserwować jej karierę i kolekcjonować prace plakaciarskie.

 

Koncert jest zapowiedzią letnich spotkań Entree Piosenki Niegłupiej!

 


Idźcie 14 maja, wieczorem do Łazienek na koncert Hołowni!
Trzeba tego posłuchać!

 
928 wizyt na stronie!