II. Stacja Nadawcza 6/10 galeria sztuki na ekranie LED...

  • Kadr z filmu Sergiusza Bielowa
    Kadr z filmu Sergiusza Bielowa
  • Kadr z filmu Agnieszki Rogali
    Kadr z filmu Agnieszki Rogali

Stacja Nadawcza 6/10 galeria sztuki na ekranie LED zawieszonym w przestrzeni Miasta! Galeria adresowana do przechodnia. Służy nawilżeniu szarych komórek, ma ambicje edukacyjne i poznawcze – skierowane do tych zwłaszcza, którzy do muzeów trafiają rzadko.

 

Idea Fundacji realizowana wespół z Pracownią Multimedialnej Kreacji Artystycznej ASP pod kierownictwem prof. Stanisława Wieczorka, we współpracy z asystentami dr Piotrem Welkiem i Jakubem Wróblewskim i przy pomocy firmy Hator, właściciela ekranu. Fundacja   Sztuki Niegłupiej organizowała tu m.inn pokazy pokonkursowe Multimedia Szajna Festiwal, pokazywała grafikę komputerową jednego z najwybitniejszych polskich malarzy, Tadeusza Dominika, prace dyplomowe Studentów ASP.    

 

14 maja w Noc Muzeów  „Stacja Nadawcza 6/10”  w godz. 20. 45, 22.45 i 00.45 multimedialny pokaz krótkich filmów specjalnie przygotowany na okazję Nocy przez Pracownię Multimedialnej Kreacji Artystycznej ASP, pod kierownictwem prof. Stanisława Wieczorka. Tematem jest „Incydent”; sceny zaaranżowane na skrzyżowaniu przez studentów i przetworzone w artystyczny obraz. Zobaczycie Państwo krótkie, nie więcej niż trzyminutowe obrazy. Sztuka multimediów to ruchomy obraz. Obraz, który zmienia postać, w czasie i przestrzeni. Zobaczycie co z tematem, wydawałoby się publicystycznym, może zrobić wyobraźnia artysty. Filmom towarzyszy dźwięk. Pokaz opracował Jakub Wróblewski, grafik, asystent pracowni Multimediów ASP.

 

Wokół pokazu studencki happening nawiązujący do atmosfery lat 60-tych  – Kup pan cegłę.  Cegła, sygnowana przez studentów ( warto ją zachować na pamiątkę ! ) będzie zawinięta w specjalne, socrealistyczne wydanie „Czerwonej Małpy” periodyku, wydawanego przez Fundację Sztuki Niegłupiej i zaprojektowanego na tę okazję przez studentów ASP – z plakatem. W środku informacja o autorach pokazu, a także o pozostałych wydarzeniach, które proponuje Fundacja w Noc Muzeów
934 wizyt na stronie!